Informace ke kontrolám šablon

Praktické zkušenosti z kontroly na místě:

Kontrola se ohlásila cca 4 dny dopředu.

Vše proběhlo dle našeho očekávání, kontrola chtěla vidět originály výstupů (docházky, reporty, aj. – i když škola ještě nepodala ani jednu ZoR), chtěla vidět alespoň náznak porfolia pedagogů, karty účastníků (kteří už byli na nějakém školení), také kritéria pro identifikaci žáků ohrožených školním neúspěchem a identifikaci těchto žáků na základě kritérií, velmi se zajímala o publicitu!

Kontrola si vyžádalal vnitřní dokumenty.

Týkalo se o tyto 3 dokumenty:

Skartační a archivační řád – kontrola v něm chtěla najít, jak je ošetřena a nastavena skartace a archivace projektu šablony (stačil dodatek s papouškováním příručky pro příjemce – kapitola Skartace a archivace),

Organizační řád – to chce kontrola v případě, že má škola personální šablonu – kontrola v něm chce najít, jak je zaměstnanec v hiearchii (komu je podřízen, komu je nadřízen, jak a že vůbec je zapojen do organizace školy,…),

Vnitřní platový předpis – opět provazba na personální šablonu.


Dále Vám v příloze posílám informace týkající se uznatelnosti výstupu personálních šablon v případě pracovní neschopnosti.


Pokud má zaměstnanec PN déle než 14 dnů, tak ten měsíc, ve kterém je 14 dnů překročeno, nelze vykázat do indikátoru. I kdyby ten zaměstnanec po 16 dnech zase nastoupil do práce, tak už ten měsíc nelze vykázat. Ale může se zaměstnanec platit ze šablony (z "úspor"). Tím vznikne mezera v plynulosti 12 měsíčního čerpání, což ale  nevadí. Kdyby chyběly měsíce na vykázání, tak se má nakonec zvýšit úvazek na celý.
| Autor: | Vydáno dne 22. 06. 2017 | 1756 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Projekty MAS

logo IROP a MMR

logo OPVVV a MŠMT

logo Program rozvoje venkova

logo Královehradecký kraj

Operační program ŽP

Odběr novinek
2014 © MAS Hradecký venkov
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému.